تزریق چربی زیر چشم یکی از بهترین روش های درمان گودی زیر چشم است. برای رفع گودی زیر چشم، تزریق چربی به دلیل ماندگاری بالاتر نسبت به ژل و فیلر میان متقاضیان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است . چربی ها تا ۱۰ سال ماندگاری دارند.

گودی زیر چشم یک مشکل رایج برای بیشتر افراد شناخته می شود.

در بسیاری افراد این گودی یا سیاهی زیر چشم ارثی است و زمان و سن مشخصی برای پدیدار شدن ندارد. این سیاهی و گودی دائمی باعث خسته به نظر رسیدن صورت می شود هر چند ممکن است فرد در سلامت کامل باشد و میزان کافی خواب را دریافت نماید.

در بعضی افراد نیز با بالا رفتن سن، صورت چربی خود را از دست می دهد و از سن ۳۰ سال این گودی ها فرورفته تر می شوند و افراد برای پوشاندن آن ها از کانسیلر و کرم های دور چشم استفاده می کنند که تاثیر آن ها به نوع محصول، سازگاری آن با پوست شما و مصرف مداوم محصول بستگی دارد.

علاوه بر کاهش گودی زیر چشم، تزریق چربی زیر چشم باعث بهبود چروک های زیر چشم نیز می شود.

بسته به نیاز فرد درمان با چربی، میزان آن و محل تزریق ممکن است متفاوت باشد. پیش از درمان حتما در جلسه مشاوره انتظارات و نگرانی های خود را با پزشک زیبایی در میان بگذارید و در مورد روش ها، مراقبت های لازم و نتیجه واقع گرایانه از پزشک خود اطلاعات دریافت نمایید.

برای انتقال چربی ابتدا مقدار چربی لازم از مناطق اهدا کننده خارج شده و پس از تمیز و تصفیه شدن به محل مورد نظر انتقال داده خواهد شد. در واقع می توان تزریق چربی را به 3 مرحله تقسیم کرد:

1. برداشتن چربی

2. تصفیه چربی خارج شده

3. انتقال چربی

درد و ناراحتی تزریق چربی

تزریق چربی زیر چشم باعث به وجود آمدن ظاهر جوان تر می شود. ماندگاری این درمان برای حداقل سه سال باقی می ماند که جایگزین خوبی برای روش های جراحی است.

در این روش از شکم، پهلو یا ران ها میزان مورد نظر چربی برداشته می شود و به زیر چشم تزریق می کنند که سبب حجم دادن به آن ناحیه می شود که به طور معمول پس از سی سالگی حجم خود را از دست می دهد و پوست تیره و شکننده می شود.

فواید تزریق چربی زیر چشم

تزریق چربی زیر چشم مزایایی دارد که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره شده است.

  • تنها درمانی است که در یک جلسه به طور تقریبا دائم حلقه تاریک زیر چشم را بهبود می بخشد.
  • روند درمان سریع است و دوره ریکاوری کوتاهی دارد.
  • تزریق چربی باعث کند کردن روند پیری در اطراف چشم می شود.
  • نتایج طبیعی است و باعث بهبود ظاهر می شود.
  • چون چربی از بدن خود فرد گرفته شده است عوارضی مثل آلرژی را به دنبال ندارد.

زمان ریکاوری و بهبود پس از تزریق

توصیه می کنیم  ۵ تا ۷ روز پس از درمان سبک زندگی خود را تغییر دهید و اگر می توانید مرخصی بگیرید. کبودی و تورم در منطقه تزریق ممکن است مشخص باشد ولی این عوارض طی چند روز پس از تزریق بهبود می یابند.

 

برای تزریق چربی زیر چشم در کلینیک تخصصی پوست و مو پادرا بندرعباس می توانید از طریق شماره های تماس، نوبت اینترنتی مشاوره رایگان، مشاوره آنلاین و یا مراجعه حضوری با ما در تماس باشید.