امروزه عمل های زیبایی همچون زاویه سازی فک و صورت ، بین آقایان و خانم ها بسیار محبوب و پرطرفدار است.

زاویه سازی صورت (مادلینگ چهره) ، علاوه بر فرم دهی به صورت و چانه، باعث جوانسازی و زیبایی پوست نیز می شود. عمل زاویه سازی صورت با روش های گوناگونی قابل انجام است که هر یک معایب و مزایایی دارند.

در واقع زاویه سازی فک و صورت عملی است که تغییراتی بر روی فک انجام می شود، به طوریکه فک کشیده تر شده و حالتی مانند V پیدا می کند.

بنابراین زاویه سازی صورت ( مادلینگ چهره ) با کوچک کردن فک، لاغر نمودن صورت و برجسته سازی گونه و چانه انجام می شود.

این عمل علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد و می تواند برای درمان افرادی که در طی یک حادثه یا به صورت مادرزادی دچار مشکل در ناحیه فک هستند، بکار گرفته شود.

چه کسانی می توانند عمل زاویه سازی فک و صورت را انجام دهند؟

زاویه سازی فک و صورت در بندرعباس

زاویه سازی فک و صورت در بندرعباس

برای انجام عمل زاویه سازی صورت  ، حالت صورت افراد باید دارای ویژگی هایی باشد. به عبارت دیگر این عمل برای همه قابل انجام نیست و افرادی با ویژگی های ذیل می توانند گزینه مناسبی برای این عمل باشند.

  • افراد دارای فک عریض و پهن
  • افراد دارای فک مربعی شکل
  • افراد دارای چانه دایره ای شکل
  • افرادی که خط فک آن ها زاویه ندارد.
  • افراد دارای گونه های چاق
  • خانم هایی که فک آن ها حالت مردانه دارد.
  • افراد دارای گونه های لاغر

شما می توانید پوست صورت خود را از دو طرف، با قرار دادن انگشت شست دست، به سمت گوش ها بکشید. اگر این حالت صورت را دوست دارید، یعنی صورت شما نیاز به تزریق و زاویه سازی دارد تا حجم از دست رفته خود را بازیابد و صورت زیباتر شود.

زاویه سازی صورت با تزریق بوتاکس

در این روش پس از بررسی شکل صورت، بوتاکس را برای کوچک کردن برخی عضلات صورت به چند ناحیه پوست تزریق می نمایند. ماندگاری بوتاکس شش ماه است و برای حفظ نتایج باید تزریق تکرار شود. بوتاکس سبب استراحت ماهیچه می شود. معمولا عضلاتی که سبب جویدن یا دندان قروچه می شوند شکل مربعی برای صورت به وجود می آورند که با این روش می توان شکل مربعی صورت را بهبود بخشید.

زاویه سازی صورت با جراحی

ابن روش برای تغییرات شدید به کار می رود و با برش دادن بخشی از استخوان همراه است. این عمل بیشترین ماندگاری را دارد ولی مانند دیگر روش های جراحی عوارض بیشتری نسبت به روش های غیر جراحی دارد.

زاویه سازی صورت  با ژل

فیلرهای پوستی، نوعی ژل های تزریقی به شمار می آیند که از آنها برای پر کردن مناطقی از صورت که با کاهش حجم همراه شده اند استفاده می کنند.

نکته قابل توجه این است که این روزها متخصصان پوست با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند از این روش برای زاویه سازی صورت و به وجود آوردن حالت  Vبرای چانه استفاده می کنند.

یکی از پرکاربردترین نوع فیلر، به اسید هیالورونیک و کلسیم اختصاص دارد. زیرا این مواد را به راحتی و به طور کاملا طبیعی میتوان در بدن پیدا کرد.

برای زاویه سازی فک و صورت در کلینیک تخصصی پوست و مو پادرا بندرعباس می توانید از طریق شماره های تماس، نوبت اینترنتی مشاوره رایگان، مشاوره آنلاین و یا مراجعه حضوری با ما در تماس باشید.